Totem, Kutu Ve Işıklı Tabela Çeşitleri Yenileniyor

Yeni nesil tabela dünyası, eski sıradan modelleri geride bırakmıştır. Işık teknolojisinin gelişmesiyle birlikte bu sektör, büyük adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Tabela dükkan veya benzeri iş yeri kategorisindeki mekanların girişlerinde bulunan, metal veya ahşap gibi malzemelerden yapılmış, ışıklandırılabilen, firmanın ne iş yaptığını ve firma ismini belirten levhalara verilen genel isimdir. Eski tabela çalışmalarında ressam olmak önemli bir konuydu. Tabelacı olmak için resim yeteneği gerekiyordu. Günümüzde bilgisayar yardımıyla her türlü resim dijital baskı ile kolaylıkla hazırlanmaktadır.

 Totem Tabela ve Kutu Harf Tabelada Yeni Tasarımlar

 Büyük fabrikaların ve firmaların girişinde büyük blok şeklinde veya yola doğru meyilli ayaklı totem tabela çeşitleri, bu kategorinin en büyük ve gösterişli modelleridir. Bu modellerde tek parça gövde tasarımlı çalışmalardan ayaklı tasarımlara kadar birçok model bulunmaktadır. Üç taraflı ayaklı ve özel tasarımlı tabelalar da oldukça görkemlidir. Işıklı ve ışıksız modellerde, firmanın giriş dekor tasarımlarıyla uyumluluk ilk göze çarpan özelliktir. Blok şeklindeki görünümün yanı sıra özel tasarım isteyenler için de başarılı çalışmalar yapılabilmektedir. Bu kategoride yapılan çalışmaların çeşitliliği, diğer kategorilere göre oldukça fazladır. Üç boyutlu harf olarak bilinen kutu harf tabela çalışmaları, kabartma harf olarak da bilinmektedir. Bir zemin üzerine kabartma şeklinde hazırlanan harflerle yapılan çalışmadır. Işıklandırma işleminde harf altı veya harf üstü tasarım seçenekleri tercih edilmektedir. Kompozit, paslanmaz çelik, alüminyum kompozit ve çatı kutu harf tabela çalışmaları bu kategoride üretilen tabelaların genel özelliği olarak isimlendirilmektedir. Harf tasarım işlemleri için belli bir katalog tercih ediliyor. Müşteri istediği fontu seçebilmektedir.

  Işıklı Tabela Çeşitleri Yenileniyor

 Işıklandırma işlemleri, eskiden sarı veya renkli ampüllerle yapılırdı. Led ampül seçeneklerinin yaygınlaşması ile birlikte, hem enerji tasarrufu başladı hem de görsel olarak daha mükemmel kompozisyonlar meydana geldi. Spot veya led ışıklandırma seçenekleri, müşterinin isteğine göre tasarlanabilmektedir. Bu özelliği ile birinci sınıf olan bu ışıklı tabela çeşitleri, dış etkenlere dayanıklı olarak üretiliyor. Yağmur, kar ve soğuk havanın olumsuz etkilerine karşı dayanıklı üretilen tabelalar, en iyi reklam aracıdır. Açık hava reklamcılığı kategorisindeki en iyi seçenek olan bu çalışmalar, istediğiniz etkili reklamı meydana getirmektedir.

 Tabela yaptırma işinde fiyatlandırma işlemi ise, tabelanın özelliklerine ve boyutuna göre değişmektedir. Tabela fiyatları hesaplama işleminde, ışıklandırma seçenekleri de oldukça etkilidir. Modül led ışıklandırma işlemleriyle, istediğiniz görsel özellikleri elde edebilirsiniz. Reklam dünyasının en önemli unsuru olan tabela, müşteri kategorisinin ilk anda etkilenmesinde oldukça önemlidir. Yıllarca gece gündüz reklamınızı yapacak olan tabelalar, işin uzmanı olan tabelacılar tarafından yapıldığında, reklam kategorisinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Müşterinin dikkatini çeken ve satışı artıracak sloganlarla hazırlanan reklam tabelaları, sıradan tabelalara göre reklam özellikleri çok daha mükemmeldir. Tabela montaj işlemlerinde tabelanın en doğru görüş alanına montajlanması, müşteri kategorisinin dikkatini çekmektedir.