Tabela İmalatı Ve Montajı

     Bir firma için en önemli unsurlardan biri tabeladır. Tabelalar çeşitli özelliklere sahiptir. Totem tabela, kutu harf tabela, led tabela, kompozit tabela ve dijital baskı tabela gibi çeşitlerle üretilen tabelalar, ışıklı veya ışıksız bir şekilde üretilmektedir. Ekonomi dünyasının en önemli unsurlarından biri olan bu ürünler, açık havada kullanıldığı için, açık havada meydana gelebilecek deformelere karşı kullanışlı özelliklerle üretilmektedir.

            Güneşin yakıcı özelliklerine ve yağmurun deforme özelliklerine dayanıklı malzeme kullanılmaktadır. Totem tabela çeşitlerinde de, alüminyum malzeme ön plandadır. Ayaklar, totem tabela çalışmalarında sağlam olacak şekilde tasarlanmaktadır. Tabela hizmetleri kategorisinde değerlendirilen bu çalışmalarda, renk tercihi, font tercihi, grafik çalışmaları, logo çalışmaları ve dijital baskı çalışmaları, gerçekleştirilmektedir. Totem tabela çeşitlerinde, üç taraflı çalışmalar da yapılmaktadır. Ayaklı olan ve üç cepheye de bakan bu çalışmalar, özel ışıklandırma özelliklerine sahiptir. Ayrıca, tek sütun halinde olan çalışmalar da vardır. Bu çalışmalar genellikle petrol istasyonlarında görülmektedir. Yüzlerce tasarım özelliğine sahip bu çalışmalar, görkemli tabela çalışmaları kategorisinde değerlendirilmektedir.

  Tasarım Aşaması

            Tabela yaptırmak istediğiniz zaman, ilk aşama ölçü ve model tercihidir. İsterseniz bilgisayarda bir kaç tane tabela çalışması yapılır. Bu çalışmalardan birini beğendiğiniz zaman, hemen imalata geçilir. İmalat kısmından sonra montaj yapılır. Montaj yerinin tercihi de önemlidir. Yanlış boyut ve montaj seçenekleri, birçok problemi beraberinde getirebilir. Kutu harf tabela seçenekleri de kendine özgü yöntemlerle imal edilmektedir. Alüminyum veya kompozit çalışmalarla oluşturulan bu çalışmalarda, ışıklandırma işlemlerinde modül led veya mercek modül led seçenekleri tercih edilmektedir.

            Işıklandırma işleminde harf altı veya harf üstü çalışmalar tercih edilmektedir. Totem tabela veya büyük tabela çalışmalarında spot ışıklandırma işlemi de yapılmaktadır. Işıklı tabela çalışmalarında enerjiyi az harcayan ledler tercih edilmektedir. Mercekli modül ledler, normal ledlere göre daha fazla ışık yaymaktadır. Firma ismi, logo ve tercih edilen resimler göze hitap etmelidir. Firma ismi tam olarak belirgin hale gelmelidir. İmla kuralları, okunaklı fontlar, doğru resimlerin tercihi, logonun orijinal ile aynı olması, telefon ve adres bilgilerinin doğruluğu, tabela tasarımında önemli olan konulardır.

  Reklamda Birinci Aşama

            Tabelalarla, reklam konusunda ilk aşama gerçekleşmiştir. Fiyatlandırma işlemlerinde, tabelanın boyutu, renkleri, kullanılan işçiliği ve ışıklandırma etkilidir. Tabela fiyatları, piyasada değişkenlik gösterebilmektedir. Tabela işlerinde tercih edilen malzemelere yapılan zamlar, tabela fiyatlarına da yansımaktadır. Montaj işlemleri de oldukça önemlidir. Totem tabelada geçişleri engellemeyecek mesafeler tercih edilir. Yola bakan totem tabela çeşitleri yayaların geçişine her hangi bir engel teşkil etmemelidir. Müşteriler dükkanınıza geldiği zaman, rahatlıkla görüş mesafesinde tabelayı fark etmelidir. İş yerinizin büyüklüğüne göre tabela imalatı ve montajı yapılması gerekir. Tabelacılığın en önemli unsurlarından biri olan kaliteli işçilik, en önemli unsurlardan biridir. Bu işin uzmanları ile çalıştığınız zaman, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. 

WhatsApp Destek