Tabela Işıklandırma İşlemlerinde Yenilikler Devam Ediyor

Sanatsal özellikleriyle dikkat çeken tabelalar, müşteri kategorisinde ilgi görmektedir. Özel renk tasarımının yanı sıra ışıklandırma seçenekleri de oldukça önemli bir konu olarak değerlendirilmektedir. Açık havada en etkili reklam özelliğine sahip olan, ışıklı ve etkili görsel özellikleriyle günün her saatinde bıkmadan usanmadan reklamınızı yapan tabela çeşitleri, günümüzün en önemli reklam unsurudur. Genellikle firmaların giriş kısımlarında yer alır. İkinci veya üçüncü kattaki bürolarda ise dış cephe kısmına bakan pencerelerin alt kısımlarına monte edilmektedir. Fabrika girişlerinde, AVM ve benzeri devasa alışveriş merkezlerinin girişlerinde, özel tabelalar ilk anda göze çarpmaktadır. Büyük AVM tarzı yerlerde çok uzaktan kolaylıkla fark edilecek büyüklükte devasa tabelalar dikkat çekmektedir. Yol kenarlarında özellikle şehirlerarası yollarda uzaktan gelen araçların kolaylıkla fark edebileceği totem tabela seçenekleri, araçların hızını azaltabileceği mesafeye göre tasarlanmaktadır. 200 veya 300 metreden okunabilecek devasa totem tabelalar, şehirlerarası yollarda hız azaltma işlemini kolaylıkla gerçekleştirmesi için tasarlanmıştır. Vinil germe, dijital baskı, kutu harfli, tek sütun halinde olan ve direk şeklinde ayağı olan modeller, bu kategoride tercih edilmektedir. Genellikle büyük fabrika ve benzeri yerlerde, üç tarafa bakan tabela seçenekleri tercih edilmektedir. Işıklandırılabilen bu tabelalar, animasyon özellikleriyle göz doldurmaktadır. Şehir içindeki tasarımlar ise biraz daha küçüktür. Pion-totem kategorisindeki bu ürünler ise, caddeden geçen araçların ve yayaların dikkatini bir anda çekebilmektedir. Yayaların ve araçların geçişine mani olmayan bu tasarımlar, firmanın prestijini artıran özel tasarımlardır.

 Işık Sistemi Tabela Çalışmalarına Renk Getirdi

Görsel özellik bakımından oldukça kaliteli özelliklere sahip olan tabelalar, müşterinin dikkatini çekmek için özel olarak ışıklandırılmaktadır. Işıklı tabela seçenekleri, modül led seçenekleriyle ışıklandırılmaktadır. Renk seçeneklerine sahip olan bu ışıklandırma seçenekleri, bütün tabela çalışmalarında kullanılabilir. Power led programı ile yüzlerce sloganı yükleyebileceğiniz led tabelalar ise, tabelacılığa yeni bir boyut kazandırmıştır. Kutu harf tabela çalışmalarında gold krom, alüminyum ve paslanmaz kategorisinde birçok tasarım tercih edilmektedir. Font seçeneği bakımından bu kategori çok zengindir. Dış mekan ve iç mekan seçeneklerinin yanı sıra totem tabelalar da kutu harf çalışması yapılabilmektedir. Işıklandırma işlemlerinde kutu üstü veya altı olmak üzere değişik şekiller mevcuttur. Yağmur ve kar gibi etkenlere karşı dayanıklı olan, su geçirmez özelliklere sahip modül led ışıklandırma sistemleri, 20'li monte edilmektedir. Her 20 adette bir adaptör kullanılmaktadır.

 İstediğiniz Tabela Çalışması Pratik Bir Şekilde Hazırlanıyor

 Işıklandırma seçenekleriyle hazırlanan tabelalarda, renk kombinasyonu önemli bir konudur. Müşterini istediği renk ve tasarımlara göre çalışma hazırlayan tabelacılar, bilgisayar üzerinde bir kaç deneme çalışması hazırlamaktadır. Bu deneme çalışmaları, müşteriye sunulmaktadır. Müşterinin beğendiği çalışma, hemen üretilmeye başlanmaktadır. Tabela fiyatları kategorisinde, emek ve malzeme belirleyici rol oynamaktadır. Işıklı, ışıksız, animasyonlu ve malzeme özellikleri, fiyat belirleme işlemlerinde en önemli unsur olarak değerlendirilmektedir. 

WhatsApp Destek