Tabela Sektöründe Yeni Tasarımlar Sizleri Bekliyor

İşyeri, dükkan, büro ve fabrika gibi birçok iş yeri, tabelasız tanınmaz. Bir iş yerinin ne iş yaptığını, hangi sektöre göre hizmet verdiğini anlamanız için giriş kısmına tabela gereklidir. Tabela modellerinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Ledli ışıklandırmalı, kutu harf, totem, çatı ve kule, led tabela, one a way, alüminyum kompozit, dijital baskı ve animasyonlu seçenekler bu kategoride tercih edilebilmektedir.

Hayalinizdeki tabela çalışmaları istediğiniz gibi imal edilebilir. Bir firma için en iyi reklam seçeneğidir. Yıllarca etkili bir tabela çalışması, en iyi reklamı 24 saat boyunca yapabilir. İyi bir tabela ile işe başlayanlar, iyi bir imaj yakalıyor ve müşteri geniş bir müşteri kitlesine hitap edebiliyor. Her sektörün kendine özgü tabela anlayışı var. Müşteri kategorisinin alıştığı renk, tasarım ve fonksiyonel özellikler, tabela çalışmalarına da yansımaktadır. Alışılagelmiş renklerin tercihi, müşterinin hemen ilgisini çekmektedir. Telefon sektöründe her operatörün renk anlayışı var. Bu renk anlayışı nedeniyle müşteri algıda seçicilik yapmaktadır.

 Tabelada Totem Kategorisi Özel Tasarımlarla Göz Dolduruyor

 Fiyatlandırma işlemleri ise oldukça farklı özelliklere sahiptir. Tabela yaptıracağınız zaman firma elemanı geliyor ve eksper hizmeti veriyor. İş yerinizin girişine en uygun tasarım çalışma şekillerini size sunuyor. Bu kategoride iş yerinizin dekor çalışmalarıyla uyumu da oldukça önemlidir. Totem tabela çalışmaları kategorisinde farklı özellikler bir arada bulunmaktadır. Tek sütun, ayaklı, vinil germe, ışıklı ve ışıksız tasarımların yanı sıra genelde inşaat dünyasının tercih ettiği yüksek ve geniş tek çerçeve tabelalar da tercih edilmektedir. Fabrikalar, AVM’ler ve benzeri bir koç kuruluş, bu tabelaları tercih etmektedir. Tabela fiyatları kategorisinde, işçilik ve malzeme en önemli unsur olarak değerlendirilmektedir. Malzeme fiyatlarındaki değişmeler de fiyatlandırma işleminin değişmesine neden olmaktadır. Yeni çıkan malzemelerin fiyatları dövize endeksliyse, fiyatlandırma işlemi yine döviz üzerinden yapılıyor.

Işıklandırma Seçeneklerinde Renk Seçeneği Bulunuyor

 Avrupa’da ışıklı tabela seçenekleri teknolojisi her geçen gün artış göstermektedir. Videolu ve animasyonlu tabela seçeneklerinde büyük gelişme yaşanmaktadır. Günümüzde ışıklı tabela seçenekleri, özellikle işlek caddelerde vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir. Gece 12’ye kadar müşteriye hizmet veren birçok iş yeri, ışıklı kutu harf tabela seçenekleriyle daha renkli hale geliyor. Algıda seçicilik yapan birçok animasyonlu seçenek, bu kategoride tercih edilmektedir. Fonksiyonel özellikler istenildiği gibi tercih edilebilir. Kutu harf çalışmalarında harf altı ve harf üstü ışıklandırma seçenekleri, renk seçenekleriyle tercih edilmektedir. Alüminyum kompozit, pleksi kutu, gold krom, beyaz pleksi ve çelik kutu harf seçenekleri, isteğe göre tasarlanabilmektedir.

 Dijital baskı ile fotoğraf ekleme seçeneklerinde sınır yoktur. Her türlü fotoğraf ve resim kolaylıkla basılabilmektedir. Açık hava reklamcılığı kategorisindeki pratik ve etkili çözüm yöntemleri, sürekli olarak yenilenmeye devam etmektedir. İşçilik konusu bu kategoride oldukça önemlidir. Etkileyici görsel özelliklere sahip bütün tabelalar kısa zamanda popüler hale gelmektedir.

WhatsApp Destek