Totem Tabela Çeşitleri

Totem tabela, son zamanlarda sıkça rastladığımız etkili reklam çeşitleri arasında yer almaktadır. Açık alanlarda, yol kenarlarında gördüğümüz totem tabela reklam ürünleri göze çarpacak şekilde devasa boyutlarda üretilmektedir. Kullanılacak alanın uzaklığına göre farklı boyutlarda tasarlanan totem tabelalar hem merak uyandırır hem de dikkat çeker.

  Totem Tabela Özellikleri

 Bilgisayar destekli metal kesiciler ve CNC makineleri ile tasarlanan totem tabelalarının grafik işlemleri ise vektör tabanlı programlar ile yürütülmektedir. Yerden yaklaşık 4 metre yükseklikte olan totem tabelalar paslanmaya, çürümeye karşı korumalı olan fırın boya ile boyanmaktadır. Piyasada birçok çeşidi bulunan totem tabelalar ışıklı veya ışıksız olarak üretilmektedir. Işıklı üretilen totem tabelaların iç sisteminde elektrik sistemi bulunmaktadır. Bu sistem elektriği ya direkt şebekeden almakta ya da güneş enerjisinden almaktadır. Bir insanın sığabileceği genişlikte üretilen totem tabela boruları oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmiştir.

  Totem Tabela Avantajları

 Gerek şekil olarak gerekse boyut olarak oldukça gösterişli olan totem tabelalar, firmaların tanıtımı için kullanabilecekleri en etkin reklam araçları arasındadır. Şehir merkezinden uzakta görsel olarak dikkat çeken renkler ile tasarlanan totem tabela ürünleri reklam çalışmalarında oldukça etkili şekilde kullanılmaktadır. Maliyeti ve etkililiği göz önüne alındığında oldukça karlı bir reklam türü olan totem tabela reklamlar, tasarımları ve içerikleri ile kişilerin ilgisini çekerler. Bu sayede en uygun tabela fiyatları ile etkili reklamlar yapmak mümkün hale gelmektedir. Ürünlerin kalitesini de ortaya çıkaran bu reklam türü ilgi çekici olarak tasarlandığından insanların dikkatini hemen çeker.

  Totem Tabela Çeşitleri

  Piyasada sıkça kullanılan totem tabela çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  -Tek Bacaklı Totem Tabelalar: Devasa boyuttaki tek bir boru levhanın üzerine yerleştirilen reklam panosu ile dikkat çeken reklamlar tasarlanabilmektedir.

 -Çift Bacaklı Totem Tabelalar: Daha çok AVM girişlerinde rastladığımız bu tabelalar iki tane boru levhanın üstünde reklam panosu yer alacak şekilde üretilmektedir. Bu reklam panosunda daha çok firmaların logosu yer almaktadır.

 -Likit Totem Tabelalar: Yerden yukarıya doğru tek vücut olarak tasarlanan likit totem tabelalar ışıklı veya ışıksız olarak tasarlanabilmektedir.

 -Işıklı, Işıksız Totem Tabelalar: Boruların içinde elektrik sisteminin yer aldığı tabelalara ışıklı tabela, elektrik sistemlerinin kullanılmadığı ve gece karanlığında görünmeyen tabelalara ise ışıksız totem tabela adı verilmektedir.

 -Kompozit Totem Tabelalar: Modern bir görüntüye sahip olan kompozit totem tabelalar, alüminyum malzemeden üretilmektedir. Şirketlerin isim tabelalarında da tercih edilen bu ürünler ile etkili reklam yapmak mümkündür.

 -Alüminyum Totem Tabelalar: Işıklı, ışıksız olarak her mekâna uygun boyutlarda üretilebilen bu tabelaların birçok kullanım yeri bulunmaktadır.

 Ayrıca profesyonel ekipler tarafından tasarlanan kutu harf tabela ürünleri de yaz ve kış mevsimlerinde güvenle kullanılabilecek reklam ürünleri arasında yer almaktadır. Her şirketin isteğine uygun olarak tasarlanabilen bu ürünlerde birçok metin ve renk seçeneği de kullanılabilmektedir. Alüminyum, dekota ve pleksiden üretilebilen kuru harfler dış darbelere karşı oldukça dayanıklı, paslanmaz özelliktedir.

 

WhatsApp Destek