Tabela Örnekleri

Markayı, ürün tanıtımını ya da hizmet tanıtımını gerçekleştirmede en çok kullanılan yöntem tabelalara yapılan logo ve yazı kuşaklarıyla reklam yöntemidir. Bu yöntemin tamamen gerçek dünyada bulunan insan kümesinin canlı olarak o ürün ve hizmeti görebilmesi ve inandırıcılığının artırılması yönüyle reklamın amacına ulaştırılmasında en çok kullanılan reklam yöntemi olduğu bilinmektedir. Günümüzde her alanda yaşanan gelişmeler gibi tabela üretimi konusunda da birtakım yaşanan gelişmeler sayesinde daha da profesyonel reklam üretimlerinin yapıldığı bilinmektedir. İşte bu nedenle söz konusu tabela tasarımlarında en yeni gelişmeler dikkate alınarak birtakım yeni örnekler meydana getirilmiştir.

  TOTEM TABELA

            Bunlardan ilki olarak devasa büyüklükte olması yönüyle dikkatleri üzerine çeken totem tabela örnekleridir. Bu tabela tasarımları boyları tam dört metreye kadar çıkabilen genellikle miting konuşmaları, alışveriş merkezleri, toplu tanıtımlar ve benzeri ülke genelinde ses getirecek haber niteliğindeki durumlar için en işlek caddelerde ve ana yollarda levhalarla tasarlanmaktadırlar. Bu nedenle de kişilerin reklamdan etkilenme oranının büyük oranda yüksek tutulması amaçlanarak tamamen sıra dışı bir tasarım örneğini sergileyen niteliği oluşturmaktadır. Oluşturulan bu nitelikler baz alındığında da ortada duran tüm yönleriyle tabela sistemlerinin sağlamaya devam ettikleri özellikler daha net olarak anlaşılabilir.

  KUTU HARF TABELA

            Bir diğer örnek olarak kutu harf tabela sistemi de en fazla üretilen tasarımlar arasında gelmektedir. Söz konusu bu reklam tasarımı genellikle bilgisayar ortamında hazırlanan grafik tasarım çalışmaları sonrasında montaj işlemine geçilen bir yöntemi oluşturmaktadır. Böyle olması bakımından da kutu harf tabela sisteminin sağlamaya devam ettiği yönler itibariyle tamamen başlı başına önde gelen özellikleri meydana getirdikleri görülmektedir. Ortada duran temel unsurlar dikkatle incelendiği zaman kutu harf tabela örneklerinin yazı kuşaklarından oluştukları bilinmelidir. Özellikle avm, petrol istasyonları, hava alanı, oto gar ve benzeri halka açık yerlerde harf kuşaklarından oluşan reklam tasarımlarına sıklıkla yer verildiği görülmektedir. Genellikle dayanıklı olmaları nedeniyle alüminyum malzeme tercih edilmektedir.

  IŞIKLI TABELA

            Belli başlı ortada duran bir diğer tabela tasarımı da ışıklı tabela tasarımlarıdır. Neon ve led sistemi gibi en çok kullanılan aydınlatma teknolojisine dayanarak hazırlanan bir tabela sistemi olduğundan dolayı sıklıkla kullanım alanı sıklıkla gelişim kaydetmiş olmaktadır. İşte tüm bu unsurlar yönünden düşünüldüğü zaman ortada duran tüm yönleriyle ışıklı tabela sistemlerinin sahip oldukları tüm özellikler son derece önemlidir. Önem taşıyan tüm bu yönleriyle de ışıklı tabelalar, genellikle hastanelerin acil servisleri ve itfaiye gibi acil özellik bilgilendiren yerlerle eğlence mekanları, alışveriş merkezleri gibi alanlarda uygun tabela fiyatları ile yapılmaktadır. Üretiminden montaj aşamasına varıncaya kadar son derece titiz bir işçilik gerektiren söz konusu bu sektör önde gelen tüm unsurları bakımından son derece tercih edilen bir tabela sistemi olarak geçmişten günümüze kadar süreklilik içerisinde yer almayı sürdürmektedir.

WhatsApp Destek