Tabela Fiyatları Ve Çeşitleri

            Her geçen gün ışık ve tabela kategorisinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte, bu sektörde etkili gelişmeler meydana gelmektedir. Firmaları tanıtan ve etkili görsel özellikleriyle müşterilerin dikkatini çeken metal veya başka zeminler üzerine firma isimlerinin yazılması ile meydana getirilen çalışmalara tabela çalışması denilmektedir. Tabelalar dijital baskılı, kutu harf, totem, ledli, ışıklı ve led tabela gibi kategorilerde üretilmeye devam eden bu ürünler, firmanın özelliğine göre tasarlanmaktadır. Boyut olarak farklı boyutlarda tabela üretimi gerçekleşmektedir.

  Totem Tabela

            Bu sektörde devasa görünüşü ile farklılık meydana getiren ve büyük firmaların girişlerinde heybetli duruşu ile dikkat çeken totem tabela sektörü de çok farklı modellerle büyümeye devam ediyor. Kanopi kutu harf led ışıklı, ışıklı vinil, ayaklı, vinil germe ışıklı, ışıksız vinil germe, dekupe totem, dekupe kanopi ışıklı totem ve özel tasarım kategorisinde üretilen totem tabela çeşitleri, görsel mükemmelliği ile firmaların giriş tasarımlarıyla uyumlu üretilmektedir. Üç taraflı seçeneklerin yanı sıra tek blok şeklindeki özel ve etkili görsel özelliklere sahip bu tabelalar, şehirlerarası yollarda da çok sık kullanılmaktadır. Yola doğru meyilli tasarımının yanı sıra çok uzaktan okunabilen yazı stilleri ile şehirlerarası yollarda çok sık tercih edilmektedir.

            Bu sektörde en çok tercih edilen tercihlerden biri kutu harf tabela seçenekleridir. Bu seçeneklere kutu harf denilmesinin nedeni, harflerin üç boyutlu olmasıdır. Üç boyutlu yani kutulama şeklinde hazırlanan bu modeller de kendi içerisinde bölümlere ayrılmaktadır. Pleksi kutu, pleksi takoz led ışıklı, alüminyum kompozit, gold krom pile, paslanmaz çelik kutu, beyaz pleksi, taş zemin pleksi harf kutu, alüminyum file pleksi kutu harf, çatıya özel kutu harf ve özel zeminli seçenekleriyle üretilen bu ürünler ışıklı ve ışıksız tasarlanabilmektedir. Her geçen gün gelişen ve yeni modellerle müşteri kategorisinde beğeni kazanan kutu harf tabela çalışmaları, görsel olarak oldukça etkili özelliklere sahiptir.

  Işıklı Tabela

            Bu tabela seçenekleri, günümüzün en çok tercih edilen tabela seçenekleri içerisinde değerlendirilmektedir. Modül led ve spor ışıklandırma seçenekleriyle isteğe göre ışıklandırılan ışıklı tabela seçenekleri, akşam vakitlerinde de en iyi reklam olanaklarını bir araya getirebilmektedir. Işıklı tabelalarda en çok kutu harf seçenekleri tercih edilmektedir. Harf üstü ve harf altı ışıklandırma seçenekleriyle, etkili görsel özellikler bir araya getirilmektedir. İki renk seçeneğinin yanı sıra, ışıklandırma renginin uygun bir şekilde seçilmesi, görsel özelliklerin mükemmel olmasını sağlamaktadır. Her sektörün kendine has tabela anlayışı meydana gelmiştir.

            Bu kategoride en önemli konulardan biri de fiyatlandırmadır. Her firmanın özel dekor çalışmasına göre tabela tercihi vardır. Tabela fiyatları seçeneklerinin belirlenmesinde, tabelanın özellikleri, boyutları, ışıklı veya ışıksız olması, tercih edilen işçilik ve diğer ek masraflar belirleyici rol oynamaktadır. Özel tabela tasarımlarında ise fiyatlandırma kategorisindeki bütün tercihler, kullanılan malzeme ve tercih edilen işçiliğe bağlı olarak belirlenmektedir.

WhatsApp Destek