Tabela Dünyasında Yeni Gelişmeler Var

Fabrika, Avm ve diğer bütün iş yeri kategorisine sahip bütün mekanlar için özel üretilen, firmanın özelliklerini ihtiva eden, metal, ağaç ve benzeri zemin üzerine firma ismi işlenen reklam seçeneklerine tabela denilmektedir. Günümüzde bu sektörde büyük gelişmeler yaşanıyor. Özellikle teknolojiyle paralel bir şekilde, görüntü, fonksiyonel özellik ve benzeri birçok özellikte büyük bir gelişme yaşanmıştır. Animasyonlu ışıklandırmalar, video görüntülü led tabela seçenekleri, kutu harf çalışmalarında zengin font seçenekleri, bu kategoride değerlendirilmektedir.

  Işıklandırma Seçeneklerinde Yeni Tasarımlar Sizleri Bekliyor

            Kutu harf, one a way, giydirme, çatı tabela, pion ve totem tabela, led tabela, renkli led tabela, videolu tabela, dijital baskı kategorilerinde birçok renk seçeneği üretilmektedir. Işıklandırma özellikleriyle tercih edilen bu tabela seçenekleri, animasyonlu özellikleriyle tercih edilmektedir. Modül led ışıklandırma sistemleri, animasyonlu seçeneklerle ışıklandırmada en çok kullanılan malzemelerdir. Spot ışıklandırma ise, inşaat tabelaları ve totem tabela seçeneklerinde kullanılabilmektedir. Led özelliğinin yanı sıra video özelliklerine sahip led tabelalar da ışıklı tabela kategorisinin en yeni üyelerinden biridir. Bu kategoride bord üzerine kurulan parça şeklindeki led kartlar, yazı akışını sağlayan bir kombinasyonla montajlanmaktadır. Video özellikleriyle, son zamanlarda en çok tercih edilen seçenekler içerisinde yer almıştır.

  Yeni Tabela Modelleri Üretilmeye Devam Ediyor

            Kabartmalı ve üç boyutlu görünüş özellikleriyle görsel özellikleri mükemmel ve etkili olan kutu harf tabela seçenekleri, renk, ışıklandırma ve diğer özelliklerle üretimi gerçekleşmektedir. Kutu harf tabela tasarım özellikleri, çatı, totem ve benzeri birçok kategoride kullanılabilmektedir. Pleksi kutu, paslanmaz kutu, alüminyum kutu ve gold krom kutu modelleri, bu kategoride en çok tercih edilen çalışmalar içerisinde yer almaktadır. İş yerinin giriş kapısına monte edilen modeller, tabela fiyatları kategorisinde, yağmur, kar ve güneş gibi etkenlere karşı oldukça dayanıklı olarak üretiliyor. Büyük firmaların giriş bölümlerinde resepsiyonun arka kısmında da yine kutu harf çalışması hazırlanabilmektedir. Bu kategoride font kategorisinde tercih kataloğu oldukça geniş.

  Yeni Tabela Tasarımları Sizleri Bekliyor

            Bu sektörün en devasa ürünü ise totem tabeladır. Bu tabelanın özellikleri diğer tabelalara göre oldukça farklıdır. Dekupe modeller, kanopi modeller, vinil germe modeller, ışıklı veya ışıksız üretilebilmektedir. Totem tabela modellerinin kombinasyonları da oldukça etkilidir. Tek sütun şeklindeki tasarımların yanı sıra, ayaklı modeller de bulunmaktadır. Üç taraflı çerçeveli seçeneklerin yanı sıra, kutu harfli seçenekler de bulunmaktadır. Yola bakan tasarımlar, çok uzak mesafeden rahatlıkla görülebilmektedir. Yağmur, kar, nemli hava, şiddetli sıcak ve dolu gibi olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı malzeme kullanılmaktadır. Led ışıklandırma sistemleri yağmurlu havalarda da sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Totem tabela seçeneklerinde, tercih edilen yazı tipi ve iki renk seçimi, çok uzak mesafeden rahatlıkla fark edilir özelliklere sahiptir. Şehirlerarası yollarda, büyük fabrikaların girişlerinde totem tabela seçeneklerinin en büyük modelleri tercih edilmektedir.

WhatsApp Destek