Reklamcılıkta Yeni Dönem

            Reklamcılık alanının en önemli araçlarından olmaya devam eden tabelalar günümüzde de kurumların ürünlerini, hizmetlerini tanıtmada yaygın halde kullanıldığı materyallerdir. Ancak sıradan tabelalar bir kenara atılarak artık gelişen teknolojik yeniliklerle üç boyutlu, bilgisayar ortamında hazırlanmış yepyeni tabelalara yer verilmektedir. Bu anlamda hem kağıt tasarrufu hem daha sağlam hem de daha estetik bir görsellik ön plana çıkmaktadır. Elbette bütün bunların birleşmesi de tüm ürünlerin her anlamda daha albenili hale gelmesini sağlayan en büyük nitelikleri olarak karşımıza çıkar.

  Totem Tabela

            Totem tabela tanıtımı yapılacak markanın, logonun ya da amblemin yerden altı ya da yedi metre yükseklikteki dev bir kolona monte edilen reklamcılık türüdür. Genellikle totem tabela modelleri arasında ışıksız olanları öne çıkar. Yepyeni inşaat projelerinin tanıtımı, fuar ve sahne sanatı etkinlikleri, indirim fırsatları, büyük alışveriş merkezlerinin en yeni kampanyaları ve daha birçok yeni reklamlar bu tabelalarda yer alır. Bu anlamıyla da her yerden kolaylıkla görünmesi mümkün olan reklam tabela sistemi arasında gelmektedir. Yazı kuşakları açısından bilgisayar üzerinde hazırlandığı için istenilen yazı stili ve renklendirme yöntemleri kullanılıp tüm görsel düzenlemelerinin ardından montaj işlemleri tamamlanmaktadır.

  Kutu Harf Tabela

            Dev puntolu yazı kuşakları olarak kutu harf tabela sistemleri dikkat çekmektedir. Ayrıca son teknolojik gelişmelere bağlı olarak yazıların hareketlendirilmesi sonucunda da daha da etkili bir görsel tasarım elde edilmeye başlanmıştır. Üstelik bütün bunların yanı sıra yazı kuşaklarının stil, renk ve düzenleme bakımından en öne çıkan tüm unsurları bütün yönleriyle dikkat çeken nitelikler taşıması açısından son derece işlevsel özellikteki ürünler arasındaki yerini almasını sağlar. Bütün olarak sağlamaya devam ettiği tüm bu noktalar kutu harf tabela sistemlerinin ortada duran en teknik özelliklerini açık seçik meydana getirmeye devam eder.

  Led Tabela

            Işıklı tabelalar olarak dikkat çeken led aydınlatmalı tabelalar da ışıklı tabela sistemlerinin öne çıkan ürünleri arasında gelmesi münasebetiyle son derece kaliteli ve görsel zenginliği var olan tasarımların arasında gelmektedir. Bütünüyle dikkat çeken bir tabela sistemi olarak tümüyle fonksiyonel unsurlarını ortaya koyması, tümüyle renk cümbüşü ve hareketli yazı kuşaklarına dayanması doğrultusunda genellikle gece boyunca şehrin led ışıklarıyla aydınlanmasına da katkıda bulunmaktadır.

            Renk seçenekleri olarak tüm ana renkler ve ara renklerin kullanılabildiği led tabela sistemi, hareketlendirilmiş üç boyutlu yazı kuşaklarıyla daha da görsel açıdan görenleri etkileyici bir özelliği oluşturur. Bu anlamda düşünülecek olunursa söz konusu sistemde de tabela fiyatları bakımından üst düzey kaliteye dayanan bir hizmetin meydana getirildiğini dikkate almak gerekir. Bu da gerçekten de ortada duran en teknik yönlerini oluşturması nedeniyle tamamen farklı özelliklerde çalışmalara dayanan profesyonel nitelikli tabela sistemini oluşturmaktadır. Profesyonel tabela sisteminin tüm bu tasarımları onun tüm marka ve hizmetlerin amacına ulaşmasında son derece önemli bir rol üstlenmektedir.

WhatsApp Destek