Reklam Sektöründe Tabela Cesitleri

Bir firma için reklam hayati önem taşımaktadır. Yeni açılan bir iş yeri için tabela çalışması, ilk izlenim için önemli bir unsurdur. Totem tabela çalışmaları özellikle büyük firmaların ilgi gösterdiği etkili bir yöntemdir. Ayaklı, tek sütun ve yola doğru meyilli tasarımlarıyla tercih edilen bu tabela çeşitleri, ışıklı ve ışıksız olarak üretilmektedir. İki renk tercihlerinde, firma adı belirgin olacak şekilde tasarlanmaktadır. Büyük fabrikalar için tasarlanan çalışmalarda çok büyük tasarımlar tercih edilmektedir. Şehirlerarası yolların kenarlarında bulunan çok büyük ebatlara sahip totem tabela çeşitlerinde, spot ışıklandırma sistemleri de kullanılmaktadır.

  Tabelada Yeni Nesil

            Eski tabela sistemlerinde, yağlı boya ve fırça kullanılmaktaydı. Yazı yazma yeteneği olan kişiler, tabela hizmetini gerçekleştiriyordu. Cama yazı yazma veya tabelaya yazı yazma işlemleri, yağlı boya fırçalarla gerçekleştiriliyordu. Ancak, tabelada yeni nesil çalışmaları, bu eski çalışmaların tarih olmasında etkili olmuştur. Kutu harf tabela, afiş ve branda çalışmaları, cam giydirme, giydirme, dijital baskı, led tabela ve alüminyum kompozit gibi birçok tabela çeşidi, eski yöntemlerin yerini almıştır. Led, ışıklandırma işlemlerinde en çok tercih edilen sistemdir. Seri bağlanan ve adaptörle desteklenen bu ışıklandırma işlemleri, animasyon uygulaması ile uyumlu özellikleriyle, müşteri kitlesinin dikkatini çekebilmektedir. Işıklı tabela sistemlerinde tercih edilen ışıklandırma sistemlerinde renk tercihi, tabelanızın yapısıyla uyum sağlamalıdır.

  Dış Cephe Sistemine Özel Tabelalar

            Yağmur, kar, dolu ve şiddetli sıcaklar, tabelanızın deforme olmasında etkili olabilecek unsurlardır. Firmamız, tabelanızın tasarım işlemlerinde, neme ve güneş ışınlarına dayanıklılığa dikkat etmektedir. En iyi boyutlar, uygun noktaya montajlama işlemi, görüş alanında bulunma, uygun iki renk tercihi, doğru yazı stilinin tercih edilmesi, logonun belirgin olması, şirket isminin anlaşılır olması, adres bilgilerinin belirgin olması ve dijital baskılı tabela çalışmalarında tercih edilen resimlerin uygun dpi çözünürlüğe sahip olması, bu sektörde önemli hususlardandır. Yaptıracağınız tabelanın tasarım ve renk seçeneklerini tercih ettikten sonra, istediğiniz mükemmel çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Tabela fiyatları kategorisinde belirleyici rol oynayan, işçilik, tabelanın cinsi, tercih edilen malzemeler ve ışıklandırma sistemi, oldukça önemli konulardır. Tabela yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, öncelikle iş yeri dekor çalışmanızın renkleriyle uyum göstermesine dikkat etmelisiniz. Bu konuda tecrübeli kişilerin görüşlerini de alabilirsiniz. İş yerinizin giriş kısmı için gerçekleştirdiğiniz özel dekor çalışmasında tercih edilen resim, desen ve tasarım çizgileri, tercih edilen tabelada da bulunmalıdır. Tabela alakasız bir noktaya takılmamalıdır. Aşırı büyük veya aşırı küçük tabelaların her hangi bir fonksiyonu olmaz. Önemli olan uygun büyüklüktür. Resim, logo ve firma ismi konuları tabelada doğru işlenmelidir. Mesela, logo çok büyük olur da firma ismi küçük olursa, yeterli reklam işlemi gerçekleşmemiş olur. Aynı şekilde tercih edilen resimlerin büyük olması da sorun olacaktır. Akılda kalıcı bir firma ismi, iyi bir tabela çalışmasıyla, etkileyici bir reklam görevi görmüş olacaktır. 

WhatsApp Destek