En Etkin Reklam Aracı

İnsanlar iş yerlerinde satış işlemlerini arttırabilmek için çeşitli reklamlara başvururlar. Bir iş yeri reklam olmadan düşünülemez. İş yerlerinde çeşitli reklam tabelaları bulunabilir. Bu reklam tabelaları arasında totem tabela, kutu harf tabela ve ışıklı tabela çeşitleri bulunmaktadır. Aslında benzer özelliklere sahip olan reklam tabelaları görünüm ve özellik olarak birbirinden farklıdır. İnsanlar bu tabelalar sayesinde iş yerlerine ayrı bir şıklık katıyor, bu durumda dikkat çekerek müşteriler daha kolay bir şekilde o iş yerine gelebiliyor. Reklam aracı olarak kullanılan tabelalar çeşitli malzemelerden üretilebiliyor. Bu yüzden tabela fiyatları kullanılan malzemeye ve tabelayı yapan kurumun işçilik kalitesine göre değişiklik gösterir.

 

 Totem Tabela Nedir?

 

            Totem tabelalar gövde ve kaset bölümlerinden oluşur. Bu tür tabelalar uzun ömürlü olmasından dolayı tercih edilir. Totem tabela yaparken kullanılan malzemeler dış ortam şartlarına dayanıklı ürünlerden tercih edilir. Gösteriş ve dikkat çekme açısından çok başarılı olan totem tabela insanlarda merak duygusu uyandırıyorlar. Genelde büyük iş yerleri ve petrol ofisleri bu tabelaları kullanıyorlar. Bu tabelalar ışıklı veya ışıksız olarak dizayn edilebiliyor. Totem tabelalar yüksek çelik boruların üstlerine oturtulan kutu kasetlerden oluşturuluyor. Bu tabelaların grafik tasarımı ise özel vektör tabanlı programlar sayesinde hazırlanıyor. Hazırlanan grafiklerin üzerine alüminyum tabakalar eklenerek totem tabelaların kesimleri tamamlanıyor ve totem tabelalar kullanıma hazır hale geliyor.

 

 Işık Tabela Nedir?

 

            Işıklı tabelalar yapımında kullanılan malzemelere aydınlatma malzemelerinin de eklenerek oluşturulan tabelalardır. Tabelaların içine konulan aydınlatma sistemi sayesinde dış düzeyde yazılı olan reklam alanı daha dikkat çekici bir hal alıyor. Işıklı tabela yapımında ön ve arka kısımda ışığın daha iyi yansımasını sağlayan pleksi, vinil veya folyo baskı yöntemleri tercih ediliyor. Bu yöntemler sayesinde tabelanın dış yüzündeki yazı ışıklandırılıyor ve daha dikkat çekici bir hal alıyor. Işıklı tabelaların içinde alüminyum bir iskelet yer alır. Bu iskeletin çevresinde belli büyüklükte oluklu alüminyum profil bulunuyor. Tabelanın ön yüzünde ışığı daha iyi geçirmesi için kullanılan pleksi levhalar, arka kısımda ise ışığın eşit yüzeyde dağıtılmasını sağlayan alüminyum gofrajlı levha yer alıyor. Işıklı tabelalarda yer alan yazıların ölçüleri kişilerin isteklerine göre değişebilir. Tabela içindeki yazılar genelde 7 cm ile 15 cm arasında değişiklik gösterebilir. Bu tabelalar genelde beyaz, kırmızı, siyah ve lacivert yazı renkleri ile üretiliyor. Işıklı tabelaların led, neon, florasan ve dıştan gibi çeşitleri bulunuyor. Işıklı tabela avantajları arasında göz alıcı özellik ile müşterinin dikkatini kolaylıkla çekebilme özelliği yer alıyor.

 

 Kutu Harf Tabela Nedir?

 

            Kutu harf tabela en iyi reklam araçlarından bir tanesidir. Kutu harf tabela yapımında saf 301 paslanmaz gümüş krom malzeme kullanılıyor. Tabelada yer alan harfler 15 cm büyüklüğünde oluyor ve 3 ile 7 cm arasına kalınlıkta tasarlanabiliyor. Bu tabelalar ışıksız olarak üretiliyor ve kolay bir şekilde monte edilebiliyor. Kutu harf tabelalar gümüş, altın, siyah ve bronz renklerde üretiliyor. 

WhatsApp Destek