Açık Hava Reklamcılığı Ve Işıklı Tabelalar

Boyut olarak büyük olan ve yol kenarlarında özellikle şehirlerarası yolların kenarlarında kullanılan totem tabela çeşitleri, ışıklı veya ışıksız üretilmektedir. Petrol istasyonlarında, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde ve benzeri büyük firmalarda, totem tabela, ihtişamlı bir görünüşe sahip olduğu için tercih edilmektedir. Ayaklı, tek sütun halinde, sütun üzerinde tabelalı gibi birçok çeşitle üretilen totem tabelalar, uzak mesafeden okunacak şekilde tasarlanmaktadır. Üç yöne bakan devasa totem tabela çeşitleri, renk uyumlu hazırlanmaktadır. Okunaklı fontlarla yazılması gereken bu totem tabela çeşitleri, yol kenarlarında yola bakacak şekilde tasarlanmaktadır. Yoldan geçen araçlara engel olmayacak şekilde tasarlanan totem tabelalar, kaldırım üzerinde yürüyenler için de her hangi bir engel teşkil etmemektedir.

 

 Hava Koşullarına Dayanıklıdır

           

            Yağmur, güneş, kar ve soğuk hava gibi olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olan tabela kategorisinde, kutu harf tabela çalışmaları, renk ve ışıklandırma kategorisinde oldukça kaliteli özelliklere sahiptir. Kutu harf seçeneklerinde iki renk uyumu ve ışıklandırma gibi özelliklerle üretilen bu çalışmalar, etkili reklam özelliklerine sahiptir. Işıklı tabela çeşitlerinde, 20’li seri bağlama özelliklerine sahip olan modül ledler tercih edilmektedir. Mercekli modül ledler, diğer ledlere göre daha fazla ışıklandırma özelliklerine sahiptir. Açık hava reklamcılığının en önemli adımı olan tabelalar, firmanın dekor yapısına göre tasarlanmaktadır.

 

 Renk Tercihi

           

            Uygun renklerin tercih edilmesi, okunaklı yazı fontlarının tercihi, logonun uygun yere yazılması, tabelanın görüş alanına monte edilmesi, uygun büyüklüğün seçilmesi ve sektörle ilgili resimlerin tercih edilmesi gibi konular, tabela sektörünün en önemli konusudur. Tabela fiyatları, tabelanın cinsi, boyutları, eklentileri ve işçilik gibi kategoriler belirlemektedir. Açık hava reklamcılığının en önemli ilk adımı olan tabelalarda, işçilik çok önemlidir. Tecrübeli ve konusunda uzman firmaların çalışmalarını tercih etmelisiniz. Font tercihi, renk tercihi ve baskı çeşitleri, uzmanlık isteyen konulardır.

 

 Uyumlu Özellikler

           

            Tabela çalışmalarında en önemli hususlardan biri uyumdur. Firmanın adı, telefonu, adresi ve logosu, uyumlu bir şekilde tabelaya yansıtılması gerekir. Kullanılan renkler, yazının ve logonun belirgin olmasında etkili olmalıdır. Montaj işlemlerinde, alınan ölçülerin doğruluğu, tabelanın takılacağı nokta, özel olarak seçilmesi gerekir. Tabela çalışmalarında ölçü alım işlemlerinden sonra, tabela takılacak yerin resmi çekilir. Bu resim üzerinde, tabela ustaları birçok sanal çalışma gerçekleştirirler. Bu çalışmalar sonucunda istediğiniz tabela çeşidine uyumlu birçok seçenek ortaya çıkacaktır. Bilgisayar üzerinden bu çalışmalar görüntülenir ve bu çalışmalardan tercih edilen çalışma hemen yapılmaya başlanır. İmal edilen tabela, aynı gün kısa sürede montajlanabilir.

 

            Işıklandırma işlemleri, harf altında veya harf üstünde olabilir. Spot ışıklandırma şeklinde gerçekleşen ışıklandırma çalışmaları da vardır. Özellikle totem tabela çeşitlerinde spot ışıklar tercih edilmektedir. Dijital baskı, model led düşeme işlemleri, spot ışıklar ve kutu harf çalışmaları, yağmurdan etkilenmemektedir. Güneş ışınlarının zararlı etkilerine dayanıklı olan çalışmalarımız, uzun yıllar dayanıklı özelliklere sahiptir.

WhatsApp Destek