Işıklı Ve Işıksız Tabelalar

Yeni bir iş yeri açtığınız zaman, iyi bir dekor hazırlarsınız. Bu dekora, renk ve tasarım bakımdan uyumlu tabela seçenekleri de, tamamlayıcı özellik arz edecektir. Totem tabela seçenekleri, büyük yapısı nedeniyle ilk anda göze çarpmaktadır. Yol kenarında olan yola doğru tabelayı uzatan ayaklara sahip olan bu çalışmalar, alüminyum yapısıyla çürümez. Paslanmayan yapısı ile renklendirilebilen bu ürünlerde, iki renk seçimi özel olarak tercih edilmektedir. Ayrıca özel plastik olanları da vardır. Firmanızın özel renklerine göre tasarlanabilen bu tabelalarda, ışıklandırma yapılabilmektedir. Şehirler arası yolların kenarlarında bulunan bu tabelalar, çok uzaktan rahatlıkla okunduğu için tercih edilmektedir. Fabrikalar ve petrol istasyonları, totem tabela kullanmaktadır. Bunun nedeni devasa yapısı ve çok uzaktan rahatlıkla okunmasıdır.

            Büyük bir yapı özelliğine sahip olan bu çalışmalar, üç taraflı veya iki taraflı montajlanabilmektedir. Kare, üçgen ve daire ve dikdörtgen tasarım özelliklerine sahip bu çalışmalar, fabrika ve büyük işletmelerde sıkça kullanılmaktadır. Bütün sektörlerde kullanılan totem tabela çeşitleri, gerektiği zaman vinç yardımı ile kurulmaktadır. Yoldan geçen araçlara ve kaldırımdan geçen yayalara engel olmayacak şekilde montajlanmaktadır.

  Dijital Baskı

            Tabela çeşitlerinde, iki renk uyumu, imla kuralları, ışıklandırma, font özellikleri ve okunaklı olma gibi birçok özellik tercih edilmektedir. Dijital baskı özellikleriyle imal edilen tabelalar da tercih edilmektedir. Dijital baskı çalışmalarında yüksek çözünürlüklü tercih edilmektedir. Yazı ve resim büyütüldüğü zaman silik olmamalıdır. Çözünürlüğü yüksek olan bütün resimler, dijital baskılı tabelalarda tercih edilmektedir. Suya dayanıklı olan bu çalışmalarda, renk yapısı olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı özelliklere sahiptir.

  Işıklı Tabelalar

            Tabela çeşitlerinde ışıklandırma önemli bir konudur. Kutu harf tabela çeşitlerinde, alüminyum ve kompozit çalışmaları tercih edilmektedir. Harfler bir zemin üzerine monte edilmektedir. Zemin açıksa, harfler koyu, zemin koyu ise harfler açık renk olarak tasarlanmaktadır. Işıklı tabela çeşitleri kategorisinde bulunan kutu harf tabela çeşitleri, harf üstü ve harf altı ışıklandırma işlemi ile hazırlanmaktadır. Kutu harf tabela çalışmalarına üç boyutlu harf çalışması olarak değerlendirilebilir. Bu çalışmalarda yağmur, kar, soğuk ve sıcağın olumsuz etkilerine karşı dayanıklılık söz konusudur. Etkili reklam aracı olarak değerlendirilen tabelalar, fiyatlandırma kategorisinde boyut, cins, kullanılan işçilik ve ışıklandırma gibi faktörler etkilidir. Tabela fiyatları belirleme işlemlerinde, malzeme fiyatlarındaki değişiklikler de etkili olmaktadır. Işıklandırma işlemlerinde modül ledler kullanılmaktadır. Bu ledler 20 bağlanmaktadır ve her 20 tanede bir adaptör tercih edilmektedir. Mercekli olanlar ise ışığı daha canlı bir şekilde yansıtmaktadır. Yanış sönme veya sırayla yanma gibi animasyonlar uygulanabilir. Harf üstü veya harf altı ışıklandırma işlemlerinde, montajı oldukça kolay olan modüle led seçenekleri, yağmura karşı dayanıklıdır. Güneş ışınlarına karşı dayanıklı özelliklere sahiptir. Çok az enerji harcayan modül led ürünleri, tabela dünyasında en çok tercih edilen ışıklandırma malzemesidir. 

WhatsApp Destek