Etkili Reklamın İlk Adımı Tabela

            İmla kuralları çerçevesinde göze hoş gelen ve şirket ismini mükemmel bir şekilde gösteren tabelalarla, caddeden gelip geçenler sizi en iyi şekilde tanıyabilir. Yanıp sönen, led tabela tarzında veya ışıklı tabela tarzındaki çalışmalar, algıda seçiciliğe neden olur ve ilk önce fark edilmenizi sağlar. Büyük işletmelerin görsel olarak büyük olan totem tabela çeşitlerini tercih etmesi, müşteri kitlesini etkilemektedir. Yükseklik genişlik ve yazı ebatı olarak en geniş çalışmalar totem tabela çeşitleridir. Totem tabela hizmetlerinde, spot ışıklandırma sistemleri, şirket isminin belirgin bir şekilde fark edilmesi için en önemli ayrıntıdır. Üç taraflı, kare, yuvarlak, beşgen, üçgen ve dikdörtgen şeklinde imal edilen totem tabela çeşitleri, tasarım çeşitliliği bakımından çok geniş bir kataloğa sahiptir. Direk şeklinde ayaklı olanların yanı sıra, düz ve 45 derece yatay sütun ayaklı olanlar vardır. Bu direk veya sütunların tepesine kare, dikdörtgen veya yuvarlak tabelalar yerleştirilmektedir.

  Üç Boyutlu Yazı Şekli

            İlk tabelalar, yağlı boya ve fırçalarla yapılırdı. Dijital baskının icat edilmesi ile birlikte, sanatkarlık bilgisayarlara kaldı. Geriye giydirme ve montaj ustalığı kaldı. Kutu harf tabela kategorisinde pleksi harf veya alüminyum kompozit gibi çalışmalar, üç boyutlu yazı kategorisinin ilk örnekleridir. Bu yazıların ışıklandırılması da yeni çıkan ve çok az elektrik harcayan led modüllerle gerçekleştirilmektedir. Özel animasyonlu ışıklandırma işlemleriyle, göze hitap eden bu ürünlerde, nem, sıcak ve soğuk havaya karşı dayanıklılık ön plandadır.

 Profesyonel Çalışmalar Tercih Edilmelidir

            Tabelacılık sektöründe, en iyi çalışmalar, en iyi reklam anlamına gelir. Basit ve etkisiz tabela ile piyasaya çıkanlarla, göze hitap eden ve etkili sloganlarla hazırlanan profesyonel tabela tercih ederek piyasaya çıkanlar, müşteri potansiyeli çok farklıdır. Yıllarca kapınızın önünde gece-gündüz reklam yapan tabelalar, özel yöntemlerle hazırlanmaktadır. Tabela fiyatları kategorisinin belirlenmesinde önemli rol oynayan ışık, özellikler, işçilik ve boyut, enine boyuna düşünüldükten sonra belirlenmelidir. Giydirme, folyo kaplama, dijital baskı, cephe kaplama, pleksi kutu ve led tabela gibi birçok kategoride, istediğiniz kaliteli çalışmaları hazırlayabiliriz. İki renk seçeneği, imla kuralları, yazı tipi, tabelanın montajlanacağı yer ve görüş alanı gibi birçok konu, özenle takip edilmelidir. Bilgisayarda bir kaç sanal çalışma ile mükemmel tabela çalışmasını ortaya çıkarabilirsiniz. Tabela dünyasında gerçekleştirilen bütün çalışmalarda, güncel çözümleri tercih edin. Yeni çıkan uygulama ve malzemeler, daha iyi bir tabelaya kavuşmanızı sağlayacaktır.

            Resimli tabelalarda çözünürlüğe dikkat etmelisiniz. Logoların yapımında da orijinallik önemlidir. Ayrıca, imla kuralları ve rahat okunabilir özellikler, bir tabelada olması gereken özellikler içerisinde yer almaktadır. Doktor tabelası, inşaat saha tabelası, çatı tabelası ve one way vision çalışmaları, isteğe göre hazırlanabilmektedir. İlk açılış brandaları, resim, logo ve benzeri eklentilerle, istediğiniz müşteri potansiyelini bir araya getirebilmektedir. Birinci sınıf tabela çalışmalarıyla istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

WhatsApp Destek