Estetik Tabela Çalışmaları

            Tabelacılığın en önemli yanı, yıllarca bedava reklam yapmasıdır. Kaliteli ve etkileyici görünümünü yıllarca koruyan tabelalar, reklam konusunda etkili özelliklere sahiptir. Totem tabela çeşitleri, yüksek tasarım özellikleriyle, uzaktan okunabilir özelliklere sahiptir. Şehirlerarası yollarda, yol kenarlarında bulunan bu tabelalar, fabrika ve benzeri büyük kuruluşlar için tabela görevi görmektedir. Büyük puntolarla hazırlanan bu tabelalar, iki renk uygulamasında oldukça başarılı sonuçlar vermiştir. Koyu yazılar, açık zemine, açık renkli yazılar koyu zemine yazılmaktadır. Firma isminin uzaktan rahat okunmasının yanı sıra, imla kuralları da önemlidir. Üç taraflı totem tabela çeşitlerinin yanı sıra, iki taraflı olanlar da vardır. Kare, oval ve dikdörtgen özelliklere sahip olan bu tabela çeşitlerinde, tasarım çeşitliliği oldukça fazladır.

  Tabela Çeşitleri

            Kutu harf tabela çeşitlerinde, harfler üç boyutlu hazırlanmaktadır. Bu nedenle bu çalışmalara kutu harf tabela çalışması denilmiştir. Bu çalışmalarda zemin ve harf renkleri özel olarak hazırlanmaktadır. Işıklandırma işlemi için modül ledler tercih edilmektedir. Mercekli olanlar daha fazla ışık vermekle birlikte, animasyon uygulanmaktadır. Totem tabela dahil olmak üzere birçok tabela çeşidinde spot ışıklandırma işlemleri tercih edilmektedir. Işıklı tabela çeşitlerinde, enerjiyi çok az harcayan ledler tercih edilmektedir. Dijital baskılı çalışmalar, ahşap çalışmalar, kompozit çalışmalar, giydirme ve cam giydirme işlemleri ve branda çalışmaları, diğer tabela kategorisindeki çalışmalardır. Bu çalışmalardan, işletmenize en uygun çalışmaları tercih edebilirsiniz.

  İşi Uzmanına Yaptırın

            Tabela çalışmalarında en önemli konulardan biri, işçiliktir. Her tabela yapan kişi iyi bir çalışma gerçekleştiremez. İşinde profesyonel olan tabelacılar tercih edilmelidir. Tabela fiyatları kategorisinde belirleyici rol oynayan konular, tabelanın boyutu, cinsi ve işçiliğidir. Fiyat konusu, tasarım esnasında ortaya çıkmaktadır. Ölçü almaya gelen elemanlar, ölçü alma işlemi esnasında fiyat konusunu da açıklığa kavuşturmaktadır. Totem tabela yaptıracağınız zaman, boyut, iki renk seçeneği, tasarım şekli ve boyutları önemli rol oynamaktadır. Yola doğru meyilli olan ve devasa boyutlara sahip olan totem tabelada ayaklı tasarımlar ve tek sütun tasarımlar kullanılmaktadır. Wallstret panolarında da kullanılan bu tabelalarda, görsel tasarım modelleri oldukça fazladır. Ölçü alma işlemlerinde, tabelanın boyu, şekli ve eni gibi konular önemlidir. Ayrıca, tabelanın görüş açısı da önemlidir. İçeri giren ve çıkanların görüş açısı içerisinde olan tabela çeşitleri, her zaman için müşteriler tarafından fark edilmektedir. Ayrıca büyüklük tespiti de önemlidir. İş yerinin dekor yapısıyla tabelanın uyumlu olması gerekir. Estetik olarak çok büyük veya çok küçük çalışmalar, amacına ulaşmaz ve yeterli reklam işlevini kazanmaz. Bu nedenle, tabela yaptıracak kişi, sanal çalışmalarla bir kaç örnekten sonra karar vermelidir. Dükkan girişinin fotoğrafı üzerinde yapılan çizimlerle, en iyi çalışmaları elde edebilirsiniz. İlk aşamada gerçekleştirilen çalışmalar, tabela çalışmalarının en önemli safhasını oluşturmaktadır. Enine boyuna düşünerek tasarlanan tabela çalışmalarında, daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. 

WhatsApp Destek