Estetik Dizaynlı Tabelalar

            Fırçayı eline alıp, düz bir zemin üzerine firma adını yazıp, telefon numarası yazmak, ne kadar etkili olur? Büyük bir marketin küçük bir afişle tabela sorununu geçiştirmesi, müşteri kategorisinde ne gibi olumsuzluklar meydana getirir? Bütün bu sorular, tabela sektörünün önemini anlatan sorulardır. Etkili çözüm yöntemleriyle gerçekleştirilen tabela çalışmalarında, ilk ve önemli aşama tabela cinsinin ve ebatlarının belirlenmesidir. Bu konuda uzman olan tabelacılarla çalıştığınız zaman, ilk aşamada sizin için bir katalog hazırlayacaklardır. Bu katalogdan istediğiniz tabela çeşidini tercih edebileceksiniz. Tabela fiyatları kategorisinde gerçekleştirilen çalışmalarda, işçilik, tabela çeşidi ve boyut, belirleyici özellikleri meydana getirmektedir. Her firma için özel çalışmalar yapılmaktadır. Dükkan girişinin fotoğrafı üzerinde gerçekleştirilen resim, logo ve tabela çalışmalarıyla, en iyi çalışma belirlenebilir.

  Totem Tabelalar

            Bu tabelalar, genellikle yol kenarlarında bulunur ve büyük görüşüyle dikkat çekerler. Tek bir parça olan ve araçların geçişine engel olmayan bu tabelalar, yayaların geçişi konusunda da her hangi bir engel teşkil etmez. Şehirlerarası yollarda sıkça görülen bu çalışmalar, normal tabela çalışmalarına göre daha teferruatlı özelliklere sahiptir. Alt kısım ayak kısmıdır ve bu bazen düz direk şeklinde olurken, bazen sütun şeklinde olur. Yola doğru eğimli olan bu sütun ayaklar üzerine, üçgen, kare veya dikdörtgen levhalar yerleştirilir. Devasa bir görüntü meydana gelir. Işıklı tabela çeşitleri içerisinde yer alan bu çalışmalar, görüntü ve dizayn bakımından çok geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Büyük firmaların en çok tercih ettiği çalışmadır.

  Göze Hitap Etmelidir

            Tabela çalışmalarında göze hitap etme durumu, tabelanızın başarılı sonuçlar vermesi için son derece önemli bir husustur. Canlı renkler, firma isminin büyük ve okunaklı olması. Ayak ve çerçeve tasarımının uyumlu bir dizayna sahip olması, en önemli hususlar içerisinde yer almaktadır. Totem tabela tercihlerinde, rüzgar ve fırtınaya dayanıklılık çok önemlidir. Bu konuda başarısız olan totem tabelalar, özellikle şehirler arası yolların kenarlarında bulunan çalışmalar, kullanılmaz hale gelebilmektedir. Sağlamlık bu ürünlerde en önemli husustur.

  Işıklandırma

            Led tabela, tabela dünyasının en önemli buluşudur. Modül ledler de ışıklandırmanın etkili ve ekonomik olmasında çok büyük rol oynamıştır. Günümüz ışıklı tabela çalışmalarında büyük gelişmeler yaşanmıştır. Animasyonlu, videolu ve kayan yazı gibi birçok ışıklı tabela çalışması, birçok firmanın tercihleri arasında yer almaktadır. Özellikle kalabalık caddelerde kampanya ve indirimleri müşterilere iletmek için led tabela çalışmaları en çok tercih edilen ürünler içerisinde yer almaktadır. Kutu harf tabela çalışmaları, üç boyutlu özelliğinin yanı sıra, animasyonlu ışıklandırmalarla çok etkili hale gelmiştir. Pleksi kutu tabelalar veya diğer kutu harf tabela çalışmaları, oldukça başarılı çalışmalarla üretilmektedir. Tabela fiyatları kategorisinde, ürünün çeşidi, boyutu, ışıklandırması ve işçiliği belirleyici rol oynamıştır. Tabela bir kere yapılır ve en iyi şekilde yapılmalıdır. 

WhatsApp Destek