En Çok Tercih Edilen Tabela Tasarımları

 Reklam tabelaları, ürün ve hizmetin insanlara doğrudan ulaşmasını sağlayan en eski araçtır. Bu nedenle de günümüzde de doğrudan ulaşması nedeniyle halen kullanılmakta ve hatta geliştirilen kitle iletişim araçlarının önüne geçmektedir. Çünkü insanların sürekli göz önünde durduğu için onları daha çok etkilemesi ve tercih edilir olması söz konusu olmaktadır. Zaten bir ürün veya hizmetin kalitesi de onun nitelik bakımından ne derece tercih edilir olduğu ile ölçülmesinden başka bir şey değildir. Bu durum dikkate alındığı zaman tabela sistemleri arasında;

  - Totem tabela tasarımları

 - Kutu harf tabela tasarımları

 - Işıklı tasarımlar olarak kendi içerisinde en çok tercih edilen tabela tasarımlarının başta geldiğini belirtmek söz konusu olacaktır.

            Tümüyle bu noktalar dikkate alındığı zaman son derece üst düzey yaklaşımlara dayanılarak mevcut anlamda sınırsızca hizmetlerin verildiği ortada duran nitelikler arasında gelmeye devam eder.

  Totem tabela ve kullanım alanları

            Totem tabela tasarımları yüksekliği en az 3 metre en fazla 10 metre olan tabela sistemidir. Bu totem tabela sistemi kullanım alanı olarak hastanelerin acil servis ünitelerinin belirlenmesi, alışveriş merkezlerinin markalanması, yeni proje ve kampanyaların tanıtılması gibi ses getirecek yüksek maliyetli tanıtımlar olarak bilinir. Genellikle sermayesi bakımından orta ölçekli şirketlerin üstündeki büyük bütçeli şirketlerin başvurmuş oldukları özellikler arasında gelmektedir.

  Kutu Harf Tabela Ve Kullanım Alanları

            Tabela sistemleri arasında gelen bir diğer yaklaşım olarak kutu harf tabela sistemlerini belirtmek gerekir. Kutu harf tabelalar tamamen yazı kuşağından oluşan ve hareketlendirilmiş yazı formatında hazırlanan bir tabela sistemidir. Bu anlamda değerlendirildiği zaman reklam kampanyalarının, ürün tanıtımlarının ve şirket reklamlarının tüm aşamalarında yaygın olarak kullanıldığını rahatlıkla belirtmek mümkün olacaktır. Ayrıca oldukça büyük puntolarla hazırlandıklarından dolayı herkesin rahatlıkla okuyabileceği ve renkli yazı kuşaklarıyla da herkesin ilgisini çekecek sıra dışı tabela sistemleri olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra kutu harf tabelaların bir diğer özelliği olarak kullanıldıkları alan olması itibariyle 3D yazı kuşakları halinde de kullanılması onların gece boyunca da hizmet veren şirketlerin logo ve amblemlerinin tasarımında kullanılmasını sağlamaktadır.

  Işıklı Tabela Ve Kullanım Alanları

            Işıklı tabelalar kullanım alanları olarak nöbetçi eczaneler, telekomünikasyon bayileri, eğlence merkezleri ve benzeri alanlarda yaygın olarak LED ekranlı olarak tercih edilen ışıklı tabela sistemini oluşturur. Bütün bu noktaları bakımından değerlendirildiği zaman söz konusu tabela sistemlerinin her yönüyle kaliteli ve nitelikli tabela fiyatları doğrultusunda hizmet sundukları açık olarak görülmektedir. Aynı zamanda son derece profesyonel yaklaşımlar ele alınmaya devam edildiğinden reklam tasarımlarına yönelik olmak üzere en yeni tabela tasarımlarının günden güne artış gösterdiği ortada duran özellikler olarak belirtilebilir. Bu da hem fonksiyonel olması hem de işlevselliğinin en üst seviyede tutulması adına son derece sıra dışı nitelikleri yansıtmaya devam eden özellikler olarak bilinir.

WhatsApp Destek