Bilgisayar Destekli Tabela Tasarımı

Bilgisayarların hayatımıza girmiş olduklarından bu yana kullanılmadıkları hemen hemen hiçbir alan kalmadı. Bu onların hem insan kapasitesinin onlarca kat üstünde daha hızlı işlem yapabilmesi hem de hiçbir yanılma payı olmadan gerçekleştirebilmesi iledir. İşte tüm bu etkin noktalar değerlendirilecek olunursa reklam tabela tasarımında da bilgisayar destekli çalışmalara yer verildiği net olarak kendini göstermektedir. Bu anlamda düşünülecek olunursa başlıca temel tabela tasarımları arasında gelmesi münasebetiyle kaliteli ve üst düzey tabela sistemlerinin ortada durduğunu belirtmek son derece mümkün.

  Totem Tabelalar

 Totem tabelalar kullanılan ve en yüksek tabelalar olarak bilinen totem tabela tasarımıdır. Bu anlamıyla firmaların ürün ve hizmetlerinin çok sayıda müşterilere hem de doğrudan ulaştırılmasında en fazla paya sahip tabelalar oldukları açık bir şekilde görülmektedir. Totem tabelalar temel anlamları bakımından düşünülecek olunursa tüm özellikleri bakımından fonksiyonu ve tüm boyutları açısından sıra dışı çalışmalar içerisinde yer aldıkları net olarak gözlemlenmektedir. Bu ortada duran etkin yaklaşımlar da onun ortada duran niteliklerini meydana getirmektedir. Yine tüm bunlarla beraber totem tabelaların her yönden paslanmaz alüminyum malzemeli olarak üretilmeleri herhangi bir şekilde yağmur, kar ve benzeri doğal koşullardan etkilenmemeleri tercih edilmelerinin arasında duran en öne çıkan boyutları oluşturur. Bu açıdan değerlendirilecek olunursa kutu harf tabela olarak bilenen tabelalar hakkında da firmaların talepleri gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle krom ve alüminyum malzemelerden tasarlanarak tamamen tüm gövdesiyle paslanmaz olmaları, geliştirilmiş yazı efektleri, bilgisayar destekli hazırlanmış yaratıcı çizimleri doğrultusunda düşünülecek olunursa tamamen kaliteli bir totem tabela sistemlerinin var olduğunu rahatlıkla belirtmek mümkün olacaktır. Bu yönlerin dışında kalmaya devam eden yaklaşımlar açısından değerlendirildiklerinde profesyonel ve son derece üstün performanslara dayanan özellikteki kutu harf tabela tasarımlarının tabela fiyatları bakımından ekonomik olması da söz konusudur.

  Led Tabelalar

Eğlence merkezleri başta gelmek üzere hemen hemen her köşe başında rastlanan led ve spot ışıklarla dolu tabela tasarımları günümüzde bilgisayar destekli çizimler ve tasarımlar yapılarak yine tasarım halinde yerini korumaya devam etmektedir. Özellikle düşünüldüğü zaman bu ışıklı tabela sistemlerinin gece kulüpleri, gazino mekanları ve büyük alışveriş merkezleriyle konaklama mekanları olarak otel işletmeleri, pansiyonlar gibi yerlerde yaygın olarak kullanıldıkları dikkat çeker. Üst düzey yazılımlar kullanılarak alanına hakim grafikerler tarafından hazırlanan ışıklı tabelalar ardından makine endüstrisine yönelik olarak CNC tekniğiyle kesim işlemi tamamlanarak alüminyum malzemeden tasarlanarak herhangi bir paslanmaz özellikte yapılmaktadırlar. Bu da onların uzun ömürlü olmasını, marka, logo ve yazılarda herhangi bir silinme, kazıntı ve benzeri sorunların ortaya çıkmasını engeller. İşte tüm bu yönleriyle değerlendirildiği zaman LED tipi tabela tasarımları da her yönüyle nitelikli ürünler arasında gelmeye devam eden noktaları oluşturmaktadır. Tüm bu noktaları düşünülerek her anlamda tabela sistemlerinin yaygın olarak doğrudan ürün ve hizmetlerin tanıtımında kullanıldıklarını belirtmek mümkün olacaktır. 

WhatsApp Destek